Középiskolásokat fogadtunk a Pályaismereti sarokban

A PKK Pályatervezési Irodája a 4 CAMPUS PROGRAM EFOP-3.4.4-16-2017-00024 keretében vállalta pályaorientációs foglalkozások megtartását középiskolás diákoknak.

A Pályaismereti sarokban fogadtunk tanulókat március elején, akik a Szilágyi Erzsébet Gimnázium Arany János Tehetségfejlesztő Programjában vesznek részt.

A foglalkozáson a Pályatervezési Iroda munkatársai által fejlesztett interaktív módszertani eszközök és a „Tervezz velünk" honlap segítségével beszélgettünk a fiatalokkal arról, hogy hogyan tudják előkészíteni a döntésüket, milyen szempontokat mérlegeljenek. Beszélgettünk a szakok tartalmáról és arról, hogy hogyan tudják a felsőoktatási szakokat később munkakörökhöz kötni.

A program végén további találkozás lehetőségét is kérték a diákok, amelynek lehetőségét szívesen ajánlottuk fel.