WebGraf 2020 – Programozói verseny

Ebben a tanévben is megrendezte hagyományos programozási versenyét az egyetem Informatikai Kara.

Ezúttal webes grafikus alkalmazások kategóriában, az EFOP-3.4.4-16, A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI szakok népszerűsítése a felsőoktatásban pályázat támogatásával valósították meg a programot. Mivel a programozásnak ez a területe nem része a középiskolai informatika oktatásnak, így a Kar tanárai tananyagot és mintaprogramokat készítettek az ötfordulós versenyhez. Az oktatással, felkészítéssel egybekötött verseny döntőjét 2021. január 16-án, a járványügyi szabályok betartása mellett rendeztük meg az Egri Campus C épületében, 5 csapat részvételével.

A WebGraf 2020 döntőjében az első két helyet a budapesti BMSZC Neumann János Informatikai Technikum diákjai szerzeték meg, a harmadik helyen az egri Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium diákjai végeztek. A győztes csapat díjait az InnovITech Kft. és a SAC Informatics, a döntő többi csapatáét az Abacus Alapítvány támogatta.

Az első négy forduló legjobb programjai:

További részletek megtalálhatók a verseny honlapján.