Programoztak és kódoltak a táborban

Az Eszterházy Károly Egyetem ingyenes informatika táborát, a Kódolótábort idén augusztus 24-28. között szervezték meg.

A Kódolótáborba idén egri középiskolákból jelentkeztek a fiatalok. A tizenkét diák a tábor napjain programozott: a Unity nevű, játékkészítő programmal játékprogramot írtak, C# nyelven fizikához kapcsolódó folyamatok szimulációját kódolták le és jelenítették meg, valamint Node.js felhasználásával szolgáltatásokat valósítottak meg a szerver oldalon, melyeket kliens gépeken lehet elérni – oszotta meg velünk a tábor és egyetemünk oktatója, Király Sándor. A diákok a tábor egyik napján a Varázstoronyba is ellátogattak.

– Olyan szoftvereszközök használatát sajátították el, valamint olyan programozás ismeretekre tehettek szert, amelyek messze túlmutatnak a középiskolai informatika tananyagon – árulta el Király Sándor.

Fotó: Balogh Tibor