Döntőn bizonyíthattak a legjobbak

Idén már tizedik alkalommal szervezte meg vetélkedőjét a Varázstorony.

A jubileumi megmérettetésre országosan 1500 tanuló nevezett, s a két fordulót követő döntőbe negyven diák jutott be – erről dr. Vida József főszervező tájékoztatta a résztvevőket a megnyitón. A döntőben végül 39 diák versenyzett egymással.

Őket köszöntötte dr. Pajtókné dr. Tari Ilona rektorhelyettes is, aki gratulált a döntő résztvevőinek, s felhívta a figyelmüket a tapasztalás fontosságára. Hangsúlyozta: nem kell messzire menniük ahhoz, hogy elméleti tudásukat gyakorlati tapasztalatokkal egészíthessék ki, hiszen a Varázstorony, az Eszterházy Károly Egyetem mindig nyitva áll előttük. Dr. Pajtókné dr. Tari Ilona végezetül azt kívánta a diákoknak: tudományszeretetüket tudományos sikerekkel koronázzák meg.

A Varázstorony munkatársai fizikai show-val kedveskedtek a diákoknak, majd kezdetét vette a verseny: teszteken és kísérleti feladatokon kellett bizonyítaniuk a résztvevőknek. Idén először QR-kódok segítségével adták le válaszaikat a diákok, ami meggyorsította a válaszadást. Otthon elkészített tablóikat a Líceum aulájában állították ki, természetesen ezt is értékelték a verseny során. A kétfordulós döntő végén kémiai bemutatóra várták a versenyzőket.

Helyezettek:

Különdíjasok:

Legjobb online vetélkedő: Espasa Ramon Albert /Esztergom, Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium) Felkészítő tanár: Wildné Grób Mária

Legjobb tablót készítette: Hegedüs Krisztina /Szent István Gimnázium, Bp./Felkészítő tanár: Szatmáry-Bajkó Ildikó

Legjobb csillagász témakörben: Erdei István /Magyarhomorogi Szabó Pál Általános Iskola/Felkészítő tanár: Kertész Camelia

Legjobb fizikus témakörben: Czifra Meliton /Sárospataki Református Kollégium Általános Iskolája/ Kazupné Dócs Andrea

Legjobb kísérletező témakörben: Jádi Péter /Egyéni versenyző/

Összesített eredmények alapján:

I. helyezett: Valkó Kristóf /Esztergom, Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium) Felkészítő tanár: Wildné Grób Mária

II. helyezett: Hansághy Gergely /Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium/ Felkészítő tanár: Balogh Zoltán

III. helyezett: Braun Zsófia /Pétervásárai Tamási Áron Általános Iskola/ Lévai Katalin

Támogatók:
Széchenyi 2020, EFOP-3.4.4.-16-2017-0002 4 Campus Program
ZF Hungária Zrt., Eger
Magyar Csillagászati Egyesület
Makszutov Távcső- és Mikroszkópbolt, Budapest
Bükki Nemzeti Park, Eger
KVÍZ Kft., Eger
Dr. Kovács Noémi fogszakorvos, Eger
Saliris Resort Spa Hotel, Egerszalók
Francoska Souvenir Kft., Eger
Magyar Innovációs Szövetség Észak-magyarországi Regionális Képviselete
K&H Bank Egri fiókja
Eszterházy Károly Egyetem Tittel Pál Könyvtár
Taneszközcentrum, Sátoraljaújhely
Eszterházy Károly Egyetem
Almus Páter Taneszközellátó Zrt.