A tervezzvelunk.hu bemutatkozott a Karriernapon is

Dr. Fazakas Ida mutatta be az érdeklődőknek a tervezzvelunk.hu oldalt az Eszterházy Károly Egyetem Karriernapján.

Az Eszterházy Károly Egyetem Karriernapján dr. Fazakas Ida előadásában a karrierépítés alapköveire fókuszált. Úgy fogalmazott: a karrierépítési folyamat egészen onnantól kezdődik, hogy a hallgató belép a felsőoktatásba, hiszen már ekkortól potenciális álláskeresőnek számít. Ezért is fontos az aktivitás, az informálódás, a tájékozottság és a kapcsolatépítés. Mint elhangzott: a szakképzettség megszerzése mellett nélkülözhetetlen a választott szakma megismerése, ahogy a belső motiváció, az elkötelezettség is.

Dr. Fazakas Ida meglátásai szerint, ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor a hallgatók hamar „elkelnek" a munkaerőpiacon. Azoknak, akik még tanácstalanok, létrehozták a tervezzvelunk.uni-eszterhazy.hu oldalt, mely segíthet a megfelelő munkakör megtalálásában.

Fotó: Kakuk Dániel